Καρσίγιακα – Τούρκ 94-90: Στους τελικούς η ομάδα της Σμύρνης

Η Καρσίγιακα νίκησε την Τούρκ εντός έδρας και με 3-1 νίκες έκλεισε θέση για τους τελικούς κόντρα στην Εφές του Αταμάν.

Η Τούρκ στο πρώτο ημίχρονο είχε τον έλεγχο του ματς και βρέθηκε με διαφορά 14 πόντων (15-29) με τους γηπεδούχους όμως να πατούν το γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και να παίρνουν το προβάδισμα με 8 πόντους (64-56).

Παρόλα αυτά το ματς κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα αφού στο 39′ το σκορ ήταν 91-90 με την Καρσίγιακα να κερδίζει και να παίρνει το εισιτήριο για του τελικούς.

Για τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Ντελγκάδο και ΜακΚόλουμ με 21 πόντους ο καθένας ενώ από την Τούρκ πρώτος σκόρερ ήταν ο Γκράντ με 21 πόντους.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-26, 50-47, 75-72, 94-90